Testy alergiczne

e-Porada i e-Recepta

Dla pacjentów naszej Przychodni jest możliwość uzyskania porady specjalistycznej telefonicznie (Teleporada) i wypisania brakujących recept.

Należy skontaktować się z Rejestracją aby ustalić datę i godzinę Teleporady lub zgłosić zapotrzebowanie na leki (podać nazwy i ilość opakowań), następnie wykonac przelew na konto bankowe (płatne z góry), w tytule podać należy imię i nazwisko pacjenta

W celu odbycia teleporady należy:

Zadzwoń
umów wizytę

Skontaktuj się telefonicznie z nasza rejestracją i umów dogodny dla Ciebie termin.

+48 736 672 231 / +48 880 665 171

Płatność
wyślij przelew

Dokonaj przelewu na konto (płatność z góry)

PKO BP NR kont
78 1020 1954 0000 7602 0069 5551
w tytule prosimy podać imię i nazwisko pacjenta,

Realizacja
prześlij potwierdzenie

W celu uzyskania szybkiej realizacji e-wizyty prosimy o przesłanie potwierdzenia dokonania przelewu na jeden z numerów telefonu podanych do rejestracji

Alergolog gorzów

Badanie stężenia tlenku azotu

Badanie stężenia tlenku azotu w drogach oddechowych (FeNO) to proste, nieinwazyjne, trwające kilka minut badanie dedykowane dzieciom i dorosłym. Służy do oceny eozynofilowego zapalenia w drogach oddechowych typowego dla astmy alergicznej. Badanie pozwala na ustalenie rozpoznania astmy , ocenę jej zaostrzeń, skuteczności leczenia, wykryciu astmy sezonowej, minimalizacji ryzyka działań niepożądanych u astmatyków trakcie odczulania.

FeNO jest badaniem pomocniczym przy ustalaniu etiologii kaszlu przewlekłego, duszności.

Test prowokacji donosowej alergenem (TPNa)

Test prowokacji donosowej alergenem (TPNa) – to prosty i nieinwazyjny test polegający na podaniu na śluzówkę nosa badanego alergenu i ocenie powstałych objawów stanowi uzupełnienie diagnostyki Istotności klinicznej typowanego alergenu. Wykonywany u dorosłych i dzieci od 4 r.ż.

Jak się przygotować? Test można wykonać, gdy przez okres 14 dni nie występowały objawy infekcyjnego i/ lub sezonowego alergicznego nieżytu nosa i zostały odstawione leki p/histaminowe (LP) i donosowe glikokortykosteroidy (nGKS). Leki sympatykomimetyki donosowe odstawiamy na okres 3 dni.

Naskórkowe testy płatkowe (NTP)
- czytaj więcej alergolog.eu

Naskórkowe testy płatkowe NTP
Punktowe testy skórne PTS

Punktowe testy skórne (PTS)

Testy wykonać można w każdym wieku, najbardziej wiarygodne są w okresie od 4 do 55 roku życia. Przed badaniem należy odstawić leki przeciwhistaminowe na okres przynajmniej 7 dni. Na interpretację wyniku badania mogą też mieć wpływ leki o działaniu nasennym, uspokajającym, przeciwdepresyjnym, przeciwlękowym i przeciwpadaczkowym - jednak ich ewentualne odstawienie wymaga uzgodnienia z lekarzem prowadzącym!

Spirometria

Spirometria

Spirometria to podstawowe badanie
w diagnostyce chorób płuc /oskrzeli.